SEMA PLASTİK

Firmamız 1997 yılında plastik enjeksiyon kalıbı üreten bir sanayi firması olarak kurulmuştur. 2013 yılında plastik sektörüne giriş yapan firmamız 2014 yılından itibaren 20.000 m2’lik alanda kurulmuş yeni fabrika binasında 180 kişilik ekibi ile 110 – 2200 Ton aralığında toplam 32 adet plastik enjeksiyon makinesi ile hizmet vermektedir. Kuruluşundan bugüne Sema Plastik konusunda yetişmiş nitelikli uzman kadrosu ve modern tesisiyle Türkiye’nin önde gelen plastik enjeksiyon üreticilerindendir.

Sema Plastik ve Kalıp Sanayi, ticari ve endüstriyel plastik malzeme üretimi, spesifik montaj operasyonları, plastik kalıp yapımı vb. kabiliyetleri ile 23 yıllık sanayi tecrübesini; ileri teknoloji ve alanında uzmanlaşmış bir ekiple birleştirerek ana sanayilerin sistem tedarikçisi konumundadır.

Sema Plastik için kalite üretim şartlarının temelini oluşturan bir kavramdır. Çağdaş üretim ve kontrol teknolojisi ve ekipmanlarıyla donatılmış Çerkezköy tesisimizde kullanılacak olan hammaddelerin akışkanlık değeri MFI, kül miktarı kül fırını ve masterbach nem değeri nem cihazı ile lot bazlı ölçülerek kayıt altına alınmaktadır. Üretim süreci boyunca ürünlerimizin belirli periyotlarda  teknik resimde belirtilen ve müşteri özel isteklerinde yer alan ölçümleri yapılmaktadır. Kalite de başarı için sistem ilkemizden yola çıkarak üretim ve kontrol işlemlerimiz uluslararası ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi’ne ve ISO/TS 16949:2009 kurallarına uygunluk içinde yürütülmektedir.

Sema Plastik olarak Arçelik, Vestel, BSH, İhlas Ev Aletleri gibi büyük firmalara ürün tedariki konusunda uzmanlaşmış ve profesyonel bir ekibe sahibiz.